4 Parki w Poznaniu, które musisz odwiedzić

4 Parki w Poznaniu, które musisz odwiedzić

Jest wiele powodów, dla których warto odwiedzić park chociaż na jeden dzień. Oto niektóre z najczęstszych:

  • Aby cieszyć się świeżym powietrzem i trochę poćwiczyć
  • Aby odpocząć po długim dniu pracy
  • Aby zabrać psa na spacer
  • Poznawać nowych ludzi i nawiązywać przyjaźnie
  • Aby cieszyć się pięknem natury

Park Dębiec – największy park poznański

Na obszarze 2,5 ha można nie tylko spacerować wśród zieleni, ale też skorzystać z placów zabaw. Posiadaczy psów z pewnością ucieszy znajdujący się tutaj tor przeszkód dla czworonogów.

Park Mickiewicza – romantyczny zakątek Poznania

Park założony założony w latach 1907-10. Wybudowany na terenie dawnych fortyfikacji, stanowi idealny przykład łączenia elementów architektonicznych i ogrodowych. związany kompozycyjnie z gmachem Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki, z długi basenem ze zjawiskową, szeroką fontanną, otoczony trasa spacerową.

Park Wilsona – zielona enklawa w centrum

Jego powierzchnia wynosi aż 7,2 ha znajduje się na poznańskim Łazarzu. Powstał w 1834 roku, a do 1925 roku działał jako Ogród Botaniczny. Na jego terenie znajduje się słynna Palmiarnia Poznańska, gdzie warta uwagi jest rzeźba Andromedy i Perseusza, słynna wierzba i platan stanowiące pomniki przyrody oraz słynna muszla koncertowa z 1936 roku.

Park Sołacki – oaza spokoju w sercu miasta

Powtsał w 1911 roku na terenach wzdłuż Bogdanki. Przydomek Sołacki wział się z pobliskiej lokalizacji dzielnicy willowej Sołacz. Łączy się z terenami w golęciński klin zieleni Poznania. Jest to miejsce, w którym dzieci mogą swobodnie bawić się, a rodzice wypoczywać, nie martwiąc się o bezpieczeństwo swoich pociech.

www.art-hostel.com.pl | Wszelkie prawa są zastrzeżone 2024