Poznania nigdy dość, czyli przegląd najciekawszych atrakcji miasta

Poznania nigdy dość, czyli przegląd najciekawszych atrakcji miasta

Poznań to miasto na zachodzie Polski. Jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Miasto ma bogatą historię i przez wieki było ważnym ośrodkiem handlowym. Historia Poznania sięga X wieku, kiedy to nazywano go „Posen” i wchodziło w skład państwa polskiego. W 1253 Poznań stało się wolnym miastem na własnych prawach, co uczyniło je jednym z najważniejszych ośrodków politycznych średniowiecznej Europy.

1. Stary Rynek w Poznaniu

Stary Rynek to zabytkowy plac w Poznaniu. Znajduje się w samym sercu starego miasta, w otoczeniu zabytkowych budynków i kościołów. Rynek istnieje co najmniej od XIII wieku i był niegdyś jednym z największych placów targowych w Europie. Stary Rynek położony jest w sercu poznańskiej starówki, w otoczeniu zabytkowych budynków i kościołów. Rynek istnieje co najmniej od XIII wieku i był niegdyś jednym z największych placów targowych w Europie.

2. Rogalowe Muzeum Poznania

Rogalowe Muzeum w Poznaniu to muzeum poświęcone najsmaczniejszym wypiekom na świecie. Została założona przez grupę Szymona Waltera i przedstawia historię rogali oraz proces ich produkcji do dziś. Rogaliki to jedna z tych rzeczy, które albo kochasz, albo nienawidzisz, ale jeśli jesteś jednym z tych, którzy je kochają, to muzeum będzie Twoim niebem na Ziemi!

3. Ostrów Tumski

Zbudowany w XIII wieku Ostrów Tumski to niewielka, ale popularna wyspa na Warcie w Poznaniu. Pierwotnie został zbudowany w celu ochrony miasta przed powodziami, a z czasem stał się popularnym centrum handlu towarami. Dziś jest główną atrakcją turystyczną, która oferuje kawiarnie, restauracje i wiele innych udogodnień.

4. Brama Poznania – Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego

Brama Poznania to interaktywne centrum historii Ostrowa Tumskiego. Posiada multimedialną wystawę prezentującą historię Ostrowa Tumskiego i jego mieszkańców oraz wirtualną wycieczkę po mieście.

5. Jezioro Maltańskie i Termy Maltańskie

Termy Maltańskie to największy ośrodek sportowo-rekreacyjny w Polsce i drugi co do wielkości tego typu obiekt w Europie. Znajduje się na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego, niedaleko Poznania. W ośrodku znajduje się 25-metrowy basen, sala fitness, klub fitness z boiskiem zewnętrznym oraz lodowisko. Jezioro Maltańskie to sztuczny zbiornik wodny zlokalizowany w Poznaniu. Powstaje w wyniku spiętrzenia Cybiny przez Zaporę Maltańską.

6. Zamek Cesarski

Zamek Cesarski w Poznaniu (niem. Königliches Residenzschloß) – najważniejsza budowla Dzielnicy Cesarskiej, została wybudowana dla ostatniego cesarza i króla Niemiec Wilhelma II. Zamek został zaprojektowany przez Franza Schwechtena, ale wiele elementów wprowadzono na prośbę Wilhelma II.

7. Fort Winary – Cytadela

Fort Winiary to dawna fortyfikacja wojskowa, znajdująca się w Poznaniu. Został zbudowany w latach 1869-1872 przez Armię Pruską i służył jako więzienie dla więźniów politycznych podczas II wojny światowej. Fort położony jest na wschodnim brzegu Warty, w pobliżu jej ujścia do Cybiny. Fort został zaprojektowany do kontroli linii kolejowej Warszawa-Königsberg i ochrony Kórnika przed polskimi powstańcami. Był również wykorzystywany jako baza wojskowa dla wojsk niemieckich podczas II wojny światowej.

8. Fara Poznańska

Bazylika Kolegiacka MB Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupy w Poznaniu to barokowy kościół zbudowany w XVII wieku przez jezuitów. Był to jeden z największych kościołów wybudowanych w tym czasie w Polsce i miał służyć jako kolegium jezuickie, stąd jego nazwa „bazylika kolegiacka”. Kościół został zaprojektowany przez włoskiego architekta Francesco Carattiego z dwiema wieżami przy fasadzie frontowej.

9. Palmiarnia w Poznaniu

Palmiarnia jest popularną atrakcją turystyczną Poznania. Został zbudowany na początku XX wieku i jest jednym z nielicznych zachowanych przykładów tego typu architektury.

10. Rezerwat Meteoryt Morasko

Rezerwat Meteoryt to miejsce, w którym publiczność może zobaczyć kratery po meteorytach. W rezerwacie znajduje się sześć kraterów, z których największy ma ok. 3 tys. 90 metrów średnicy i 11,5 metra głębokości. Powszechnie uważa się, że jest to pozostałość po upadku meteorytu około 5000 lat temu

11. Ogród Botaniczny UAM

Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to ogród botaniczny i placówka edukacyjna prowadzona przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. To także park publiczny, założony pierwotnie jako ogród botaniczny.

12. Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu

Laboratorium Wyobraźni PPNT to pierwsze w Wielkopolsce centrum nauki nastawione na poznawanie nauk ścisłych, ale raczej w luźnym i nieformalnym środowisku. Został zaprojektowany specjalnie, aby być przyjaznym dla grup szkolnych i rodzin z dziećmi.

13. INEA Stadion

INEA Stadion to największy obiekt sportowy w Polsce. Ma pojemność 42 000 miejsc i jest siedzibą klubów piłkarskich Warta Poznań i Lech Poznań. Stadion został otwarty w 1980 roku na miejscu dawnego lotniska wojskowego i od tego czasu był kilkakrotnie odnawiany.

www.art-hostel.com.pl | Wszelkie prawa są zastrzeżone 2024