5 pomysłów na wycieczkę szkolną do Poznania

5 pomysłów na wycieczkę szkolną do Poznania

Poznań to największe miasto zachodniej Polski, liczące około 532 000 mieszkańców. Znajduje się w województwie wielkopolskim, około 100 kilometrów na zachód od Warszawy. Miasto Poznań ma wiele do zaoferowania dzieciom i rodzinom, jest mnóstwo ciekawych rzeczy do zrobienia w Poznaniu, które sprawią, że Twoja wizyta będzie niezapomniana.

Tajemniczy pokój – Escape Room w Poznaniu

Escape roomy stają się popularną atrakcją w Polsce. Oferują wyjątkowe i ekscytujące wrażenia, z których każdy może się cieszyć. Najlepszy escape room w Poznaniu to Tajemniczy pokój – ma dwie zabawy: “Na ratunek tygrysom” oraz “Atak dinozaurów”, są one wykreowane specjalne dla najmłodszych .

ZOO w Poznaniu

Nowe Zoo w Poznaniu to miejsce na wycieczkę szkolną. Posiada wiele atrakcji, które byłyby świetnym miejscem dla uczniów do poznania zwierząt. Zoo znajduje się blisko centrum miasta i łatwo do niego dojechać komunikacją miejską. Zoo posiada również dużo miejsca parkingowego, co ułatwi rodzicom z małymi dziećmi przenoszenie przyborów szkolnych.

Brama Poznania ICHOT

Brama Poznania to miejsce, w którym można poznać historię, kulturę i tradycje Ostrowa Tumskiego w nowoczesny sposób. To miejsce, w którym można poznać przeszłość i teraźniejszość.

Interaktywne centrum historii Ostrowa Tumskiego działa od 2014 roku, jest prowadzone przez Poznańskie Centrum Dziedzictwa – samorządową instytucję kultury miasta Poznania. Ideą tego projektu było stworzenie interaktywnego systemu, który dawałby przegląd historii i kultury miasta oraz najważniejszych wydarzeń historycznych.

Rogalowe Muzeum w Poznaniu

Rogalowe Muzeum jest jednym z najpopularniejszych muzeów w Poznaniu i przyciąga gości z całego świata, poznasz tam niezwykła historie rogali świętomarcińsiich i innych, w sposób interesujący i interaktywny. Muzeum poświęcone temu tradycyjnemu wypiekowi działa już 150 lat!

www.art-hostel.com.pl | Wszelkie prawa są zastrzeżone 2024