Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Co się je w Poznaniu?

Co się je w Poznaniu?

Co się je w Poznaniu? Możliwość skosztowania lokalnych smaków zawsze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem odbiorców. Z tego też powodu możliwość skosztowania wielkopolskich dań jest genialnym rozwiązaniem w przypadku odbiorców z całej Polski.

Przegląd najpopularniejszych poznańskich potraw – co warto spróbować?

Obecnie nie trzeba już zastanawiać się nad tym co się je w Poznaniu, gdyż możliwość przeglądu regionalnych dań nie jest żadną tajemnicą. Najpopularniejszym poznańskim daniem bez wątpienia są pyry z gzikiem. Jest to nic innego jak ziemniaki ugotowane w skórkach, obrane i podane z białym serem z dodatkiem cebuli i śmietany. Jest to tak pyszne danie, że wiele osób zajada się nim właśnie w czasie pobytu w Poznaniu i w całej Wielkopolsce. Z powodzeniem można je odtworzyć także u siebie w domu.

W Poznaniu je się ogólnie wszystkie dania ziemniaczane. Zainteresowaniem cieszą się placki ziemniaczane z różnymi dodatkami. Mogą być one jedzone zarówno na słodko, jak i na słono. Wszystko zależne jest od gustu jedzącego, jednak nie ma problemu z zamówieniem placków ziemniaczanych w naprawdę różnych propozycjach smakowych.

Nie sposób nie zwrócić także uwagi na szare kluski, które są przygotowywane z tartych ziemniaków. Najczęściej podawane są z bigosem, jednak możliwe jest podanie ich także w innych konfiguracjach smakowych.

Co się je w Poznaniu?

Poznań – stolica Wielkopolski słynie przede wszystkim z potraw ziemniaczanych, ale nie brakuje także możliwości skosztowania rogalów świętomarcińskich. Są one najsłynniejsze właśnie w tym mieście ze względu na legendę o św. Marcinie, który wypiekał je lata temu i rozdawał ubogim. To genialna okazja do tego, by móc skosztować tych wypieków. Kupić można je zarówno w cukierniach, sklepach spożywczych, jak i wykonać samodzielnie podczas warsztatów w Rogalowym Muzeum Poznania. Na ich zakończenie każdy może otrzymać kawałek rogala świętomarcińskiego na spróbowanie. Są one wypiekane według tradycyjnej receptury i z tego powodu jeszcze smaczniejsze.