Zielony Poznań! Najpiękniejsze parki i tereny zielone w Poznaniu


Poznań to miasto, które słynie ze swoich terenów zielonych. Lasy znajdujące się na terenie miasta zajmują prawie 16 proc. jego powierzchni, a Zarząd Zieleni Miejskiej ma pod swoją opieką prawie 40 parków i 100 zieleńców. Duża liczba zieleni oznacza lepiej przewietrzane miasto i czystsze powietrze! Poniżej prezentujemy zestawienie najciekawszych parków i terenów zielonych, które powinniście odwiedzić będąc w Poznaniu - szczególnie wiosną, kiedy drzewa i kwiaty kwitną, zapewniając niepowtarzalne doznania spacerowiczom.

  1. Cytadela, al. Armii Poznań

Cytadela to największy park miejski w Poznaniu. Zajmuje powierzchnię ok. 100 ha i jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku i rekreacji mieszkańców stolicy Wielkopolski. Cytadela ma także bardzo bogatą ofertę muzealną i artystyczną. Na terenie parku znajduje się Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii “Poznań”, a także jedna z największych plenerowych instalacji Małgorzaty Abakanowicz pod tytułem “Nierozpoznani”. Miejsce robi wrażenie nie tylko swoim pięknem ale również bogatą historią i może być miejscem zarówno kontaktu z przyrodą, jak i głębokiej refleksji.


Więcej informacji: http://www.poznan.pl/mim/turystyka/parki,poi,3338/park-cytadela,51946.html


2. Ogród Botaniczny, ul. Dąbrowskiego 165


Ogród Botaniczny to wyjątkowe miejsce, w którym można podziwiać imponującą kolekcję ponad 7000 gatunków i odmian roślin z niemal wszystkich stref klimatycznych Ziemi. Idealne miejsce na relaks i odpoczynek i nie tylko! W swojej ofercie Ogród Botaniczny ma również wykłady, prelekcje, kursy, warsztaty i ścieżki edukacyjne, z których skorzystać mogą zarówno miłośnicy przyrody, jak i dzieci i młodzież.


Więcej informacji: http://www.obuam.robia.pl


3. Jezioro Maltańskie, ul. Wiankowa 3


Tylko 2 kilometry od Starego Rynku znajduje się jeden z najczęściej uczęszczanych i lubianych przez Poznaniaków terenów zielonych - okolice Jeziora Maltańskiego. Możesz tu znaleźć ścieżki piesze i rowerowe, kąpielisko, tory mini-golfa i do gry boulle, całoroczny sztuczny stok narciarski i kolejkę górską Adrenaline. Obok znajduje się aquapark Termy Maltańskie, a wzdłuż jeziora przebiega trasa wąskotorowej Kolejki Parkowej Maltanka, jadącej do Nowego Zoo. To miejsce, w którym można spędzić całe dnie, nie nudząc się ani chwili. Idealna propozycja dla rodzin z dziećmi oraz na aktywny wypad ze znajomymi.


Więcej informacji: http://malta.poznan.pl


4. Tereny nad Wartą


Relaks na leżakach lub w hamaku, a może aktywny wypoczynek na przy plażowej siatkówce lub grze w bule? Grill ze znajomymi, wypad na koncert, drinka czy szybką przekąskę z food trucka? To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie na jednej z trzech plaż miejskich nad rzeką Wartą - na Chwaliszewie, Szelągu i Wildzie. Oprócz mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku nadwarciańskie tereny to także bogaty program wydarzeń kulturalnych - stand-upy, koncerty, warsztaty, turnieje. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.


Więcej informacji: http://rzekawartapoznania.pl/


5. Stare zoo, ul. Zwierzyniecka 19


Niewielki, urokliwy teren w samym sercu Poznania to miejsce, które wielu mieszkańców Poznania uwielbia. Wstęp na teren starego zoo jest darmowy, a obiekt oprócz przepięknej części parkowej oferuje również możliwość zobaczenia z bliska wielu egzotycznych gatunków zwierząt. W nowym pawilonie zwierząt zmiennocieplnych można podziwiać m.in. największe jaszczurki świata – warany, a także inne gady np. kilkumetrowe pytony tygrysie oraz gigantyczne żaby – kurczaki górskie. To idealna propozycja na spacer z bliską osobą lub wycieczkę z całą rodziną.


Więcej informacji: http://www.zoo.poznan.pl/page/14-STARE_ZOO


6. Jezioro Strzeszyńskie


Jezioro Strzeszyńskie jest naturalnym zbiornikiem wodnym, położonym wśród lasów na północno-zachodnim krańcu miasta. Teren wokół jeziora porośnięty jest przepiękną i urokliwą roślinnością i idealnie nadaje się do celów wypoczynkowych i rekreacyjnych. Liczne ścieżki biegowe i trasy rowerowe, boisko do siatkówki plażowej, kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu sportowego, a także galeria sztuki sprawiają, że jest to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Poznania. To także świetne miejsce dla amatorów wędkarstwa!


Więcej informacji: http://www.poznan.pl/mim/turystyka/jeziora,poi,2574/jezioro-strzeszynskie,41239.html


7. Jezioro Rusałka


To kolejna enklawa natury blisko centrum miasta. Po północnej stronie jeziora znajduje się kąpielisko i plaża. Do jeziora przylega Uroczysko Golęcin - kompleks leśny z fragmentami olsów i lasów łęgowych, przez który do jeziora prowadzą liczne ścieżki spacerowe. W pobliżu znajdują się koszary, a na ich terenie mieści się Muzeum Broni Pancernej - zobaczyć tam można między innymi czołg Rudy, znany z filmu Czterej pancerni i pies. Rusałka to idealne miejsce dla amatorów wędkarstwa, nordic walkingu i wypoczynku na świeżym powietrzu.


Więcej informacji: http://www.poznan.pl/mim/turystyka/jeziora,poi,2574/jezioro-rusalka,41238.html


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square

52°24'32.3"N 16°55'20.8"E

  • Ikona Booking ART Hostel
  • Trip Advisor App Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Partnerzy:

FUN TRAVEL ART
INEA Stadion Poznań
Pizzeria Al Capone
Malta Ski
Teatr Animacji
Termy Maltańskie w Poznaniu
Rogalowe Muzeum
Pyrland Park Linowy
KulTour
Visit Poznan
Przewodnik Poznań
Muchos
Agilito Poznań