5 pomysłów na wycieczkę szkolną do Poznania - najlepsze atrakcje dla dzieci


Poznań to miasto znane z międzynarodowych targów, bogatej oferty akademickiej i zawodowej oraz tętniącej życiem starówki. To miasto ma jednak do zaoferowania znacznie więcej - szczególnie dla najmłodszych. Oferta turystyczna Poznania jest szeroka i różnorodna, a miasto obfituje w liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. To doskonałe miejsce na weekend z pociechami czy zorganizowanie wycieczki szkolnej. Zapraszamy do zapoznania się z naszym subiektywnym wyborem 5 najciekawszych atrakcji dla dzieci w Poznaniu.


  1. Tajemniczy pokój


Rozpoczynamy od najnowszej atrakcji z listy czyli Tajemniczego pokoju. To rozrywka w konwencji popularnych “escape room’ów”, czyli miejsc, w których rozwiązuje się zagadki i łamigłówki. Poznański Tajemniczy pokój ma dwie zabawy specjalne dla najmłodszych - “Na ratunek tygrysom” oraz “Atak dinozaurów”. W pierwszej z nich grupa ratuje zaginionego tygrysa w sercu tropikalnej dżungli, a w drugiej musi zmierzyć się z niebezpiecznymi dinozaurami na tajemniczej wyspie pośrodku oceanu. To świetny sposób na rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności, a także nietypowa zabawa, której pociechy nie zapomną na długo.


Więcej informacji: https://tajemniczypokoj.pl


2. ZOO Poznań


Wizyta w ogrodzie zoologicznym to oczywiście zawsze sprawdzony pomysł na spacer. Rozległe tereny Nowego ZOO zajmują aż 117 ha i są domem dla ponad 2500 zwierząt. Poznańskie ZOO ma również bardzo szeroką i atrakcyjną ofertę zajęć dydaktycznych dla dzieci i młodzieży, dzięki której jest to perfekcyjne miejsce na wycieczkę szkolną. Oprócz oprowadzania z przewodnikiem po wybranych częściach obiektu, dzieci mogą skorzystać z nocnego zwiedzania ZOO, warsztatów plastycznych i wielu różnorodnych zajęć edukacyjnych. Kontakt z naturą i nauka przez zabawę - to najlepszy pomysł na wycieczkę z dziećmi!


Więcej informacji: http://www.zoo.poznan.pl


3. Brama Poznania ICHOT


Ostrów Tumski to miejsce o ogromnej wartości historycznej. Swoją siedzibę miał tu Mieszko I i była to prawdopodobnie największa twierdza ówczesnej Polski. Obecnie znajduje się tam interaktywne centrum Brama Poznania, której ekspozycje mają niezwykle inspirujący, multimedialny charakter. Obiekt możemy zwiedzać sami, z audioprzewodnikiem, który ma również opcję ścieżki rodzinnej - edukacyjnej trasy do przejścia z dziećmi. Historię tego miejsca poznajemy przy pomocy świateł i dźwięków, dzięki czemu z pewnością nie będzie to typowa wizyta w muzeum. W Bramie Poznania znajdują się też sale zabaw dla dzieci, w których umieszczono różne zabawki edukacyjne nawiązujące do tematyki wystaw. Dzień w Bramie Poznania będzie dla dzieci niezapomnianym przeżyciem, mając przy tym ogromną wartość edukacyjną.


Więcej informacji: http://bramapoznania.pl


4. Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa Skoda AutoLab


Skoda AutoLab to pierwsze tak zaawansowane technicznie Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa w Polsce. To także doskonała propozycja dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. W 5 strefach czekają interaktywne eksponaty, w tym symulator zderzenia i dachowania. Bardzo duży nacisk położony jest na aspekt edukacyjny, dzięki czemu dzieci mogą dowiedzieć się wielu informacji na temat ekologii i bezpieczeństwa, a przy tym doskonale się bawić. Pozycja obowiązkowa w planie każdej wycieczki szkolnej do Poznania!


Więcej informacji: http://www.skodaautolab.pl


5. Rogalowe Muzeum


Poznańskie Rogale Świętomarcińskie to jedne z najsłynniejszych polskich wypieków regionalnych. Unijny certyfikat pozwala wypiekać go jedynie wedle ścisłych wskazań tylko w Wielkopolsce. Wizyta w Rogalowym Muzeum pozwala dzieciom poznać tajemnicę przepisy i własnoręcznie wyrobić rogala, co jest dla nich ogromną frajdą. Przy okazji pociechy mogą poznać niektóre zwroty z gwary poznańskiej lub zapoznać się z animacją ilustrującą historię miasta. To wyjątkowa okazja połączenia regionalnych akcentów z dobrą zabawą!


Więcej informacji: http://rogalowemuzeum.pl


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square

52°24'32.3"N 16°55'20.8"E

  • Ikona Booking ART Hostel
  • Trip Advisor App Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Partnerzy:

FUN TRAVEL ART
INEA Stadion Poznań
Pizzeria Al Capone
Malta Ski
Teatr Animacji
Termy Maltańskie w Poznaniu
Rogalowe Muzeum
Pyrland Park Linowy
KulTour
Visit Poznan
Przewodnik Poznań
Muchos
Agilito Poznań