Wydarzenia w Poznaniu - kwiecień 2018


Wiosenna aura na razie nas nie rozpieszcza, jednak to nie powód żeby siedzieć w czterech ścianach! Na szczęście kwiecień obfituje w ciekawe imprezy, więc jeżeli planujecie przyjazd do Poznania na pewno nie będziecie się nudzić! Przedstawiamy zestawienie 10 najciekawszych kwietniowych wydarzeń i koncertów:

1. TARGI MOTOR SHOW 2018

05 kwiecień 2018, g. 18:00, Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14,


Poznań Motor Show 2018 to największe targi motoryzacyjne w Polsce i obowiązkowe wydarzenie dla każdego pasjonata motoryzacji oraz dla rodzin, które w wyjątkowej motoryzacyjnej atmosferze chcą spędzić czas. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Motoryzacja Jutra” – na targach będzie można zobaczyć ponad 60 motoryzacyjnych premier, samochodów koncepcyjnych oraz wizję motoryzacji według projektantów i inżynierów przyszłości. To pozycja obowiązkowa w kalendarzu każdego miłośnika motoryzacji i niepowtarzalna okazja by podziwiać najważniejsze i najnowsze motoryzacyjne trendy.

Więcej informacji: http://www.motorshow.pl/pl/


2. BIEG: BOTANICZNA PIĄTKA

07 kwiecień 2018, g. 11:00, Ogród Botaniczny UAM,


Wiosenna edycja jednej z najciekawszych serii biegów w Poznaniu to doskonała propozycja dla każdego amatora sportu. To jedyny w swoim rodzaju bieg, którego 5-kilometrowa trasa przebiega przez piękne alejki poznańskiego Ogrodu Botanicznego. Można więc połączyć przyjemne z pożytecznym i zażyć trochę ruchu w różnorodnych i malowniczych okolicznościach przyrody. A jeżeli Wam się spodoba, to w 2018 roku czekają na Was jeszcze 3 edycje Botanicznej Piątki - idealna okazja do wizyty w Poznaniu dla każdego biegacza!


Więcej informacji: http://biegiwlkp.wixsite.com/botaniczna


3. SPEKTAKL: KAWIARENKA HEMAR

08 kwiecień 2018, g. 19:00, Teatr Muzyczny w Poznaniu, ul. Niezłomnych 1e,


Kawiarenka Hemar to spektakl muzyczny w reżyserii Adama Opatowicza i Andrzeja Poniedzielskiego, który równocześnie jest jednym z aktorów. Spektakl został bardzo pozytywnie przyjęty przez publiczność w całym kraju, a duet reżyserów udowodnił, że spektakl muzyczny oparty na tekstach piosenek sprzed niemal stu lat, może być dla współczesnej widowni bardzo atrakcyjny.

Aktorzy niejednokrotnie przekonają widzów, jak znakomitymi głosami operują i jakim kunsztem aktorskim dysponują. Scenariusz opiera się na takich piosenkach jak "Kiedy znów zakwitną białe bzy", "Mały Żigolo", „Może kiedyś innym razem”, „Ten wąsik”, "Chciałabym, a boję się", "Czy pani Marta jest grzechu warta", "Upić się warto","Mannola", czy "Wspomnij mnie", więc jest doskonałą propozycją dla fanów polskich klasyków, a także osób, które chciałyby bliżej poznać te przeboje.


Bilety: https://www.bilety24.pl/teatr/kawiarenka-hemar-goscinnie-38370


4. KONCERT: ERA JAZZU-NICHOLAS PAYTON

11 kwiecień 2018, g. 20:00, Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82,


Tegoroczną edycję Ery Jazzu, prestiżowej imprezy, podczas której zaprezentowane zostaną najciekawsze gwiazdy, trendy i zjawiska dzisiejszego jazzu, otworzy 11 kwietnia Nicholas Payton. Legendarny muzyk z Nowego Orleanu to laureat nagrody Grammy, jeden z czołowych światowych trębaczy jazzowych, multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor. To także jeden z tzw. młodych lwów nowoorleańskiego jazzu lat dziewięćdziesiątych, podobnie jak Wynton i Branford Marsalisowie jest ikoną Nowego Orleanu, związaną zarówno z tradycją tego miasta, jak i rodzinnym umiłowaniem do muzyki. Nicholas Payton to jeden z najważniejszych muzyków dzisiejszego jazzu, który z niezwykłą wirtuozerią kontynuuje tradycję wielkich mistrzów trąbki z południa Stanów Zjednoczonych. Rozległa dyskografia trębacza i kompozytora obejmuje kilkadziesiąt albumów : od kilkunastu autorskich projektów po nagrania warsztatowej formacji SF Jazz Collective oraz najnowsze, autorskie projekty „Afro-Carribbean Mix Tape”.


Bilety: https://www.bilety24.pl/koncert/era-jazzu-aquanet-jazz-festival-nicholas-payton-37921?id=183601


5. KONCERT: TINGVALL TRIO W POZNANIU

12 kwiecień 2018, g. 20:00, Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, Telefon: 61 64 65 200


Interesująco zapowiada się również kolejny koncert w ramach festiwalu Era Jazzu - występ Tingvall Trio. To klasyka nowoczesnego, współczesnego jazzu pianisty Martina Tingvalla i jego znakomitego trio. Zespół został uznany za najlepszą grupę roku, zdobył pierwsze miejsce na German Jazz Charts, jest także laureatem m.in. prestiżowych Echo Jazz Preis/Best Ensemble Of The Year. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów nowoczesnego jazzu. Jeżeli jesteście fanami tej muzyki, koniecznie musicie odwiedzić Poznań w dniach 11-15 kwietnia.


Bilety: https://www.bilety24.pl/koncert/tingvall-trio-e2245028


6. KONCERT: SARAH MCKENZIE W POZNANIU

14 kwiecień 2018 g. 20:00 Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza ul. Henryka Wieniawskiego 1


Kolejny koncert w ramach jazzowego festiwalu w Poznaniu odbędzie się w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza i przedstawi australijską pianistkę i wokalistkę Sarah McKenzie, która jest uznawana przez krytyków muzycznych za następczynię legendarnej Diany Krall. Jej album „ Paris In the Rain” cieszy się sporym uznaniem i jeszcze w większą popularnością wśród miłośników muzyki. Jeżeli standardy lat 30-tych i 40-tych, ballady i blues to Wasze klimaty, to z pewnością nie zawiedziecie się występem Sarah McKenzie. Wspaniały głos, elegancja, uroda i wyjątkowy talent artystki zapewnią wszystkim obecnym niezapomniane wrażenia.


Bilety: https://www.bilety24.pl/koncert/sarah-mckenzie-e2245043


7. KONCERT: OMAR SOSA & PAOLO FRESU W POZNANIU

15 kwiecień 2018, g. 20:00, Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82,


Finałowa gala Aquanet Jazz Festival to występ wyjątkowego pianisty - Omara Sosy. Ten genialny kubański artysta zaprosił do współpracy równie elokwentnego i znakomitego włoskiego trębacza Paolo Fresu. Ich wspólne projekty „Alma” oraz „Eros” są wspaniałymi dokumentami kulturowej korelacji we współczesnym jazzie. Twórczość Omara Sosy opiera się na jego afro-kubańskich korzeniach i nieustannie zaskakuje świat autentycznością i artyzmem. Paolo Fresu jest dzisiaj jednym z najważniejszych trębaczy jazzu, z niezwykle perfekcyjnym warsztatem wykonawczym, ogromnym zmysłem kompozytorskim i wyśmienitym instynktem improwizatora. Jego albumy jednymi z najciekawszych propozycji nowego, europejskiego jazzu ostatnich lat. To godne zakończenie festiwalu i pozycja obowiązkowa w kalendarzu każdego szanującego się miłośnika jazzu.


Bilety: https://www.bilety24.pl/koncert/era-jazzu-aquanet-jazz-festival-omar-sosa-paolo-fresu--37382?id=180638


8. KONCERT: VITALIC LIVE: POZNAŃ

21 kwiecień 2018, g. 19:00, Klub Tama,


Dla miłośników muzyki klubowej i elektronicznej mamy prawdziwą gratkę! W kwietniu w poznańskim klubie Tama odbędzie się koncert legendarnego DJa i producenta - Vitalic'a! Vitalic to francuski multiinstrumentalista i live-performer, który od 20 lat wyznacza kierunki i trendy dla takich gatunków jak electro, techno i house. W jego produkcjach silnie wyczuwalne są inspiracje gitarowymi brzmieniami i tanecznym italo-disco. Jego parkietowe szlagiery, począwszy od "Stamina", "La Rock 01" czy "Second Lives" można wymieniać bez końca, bo każda produkcja i każdy kolejny album Francuza są przyjmowane niezwykle ciepło przez całe środowisko muzyczne. Jeżeli uwielbiasz muzykę klubową i nowoczesne brzmienia, koniecznie wpadnij do Poznania 21 kwietnia 2018!


Bilety: https://www.ebilet.pl/muzyka/elektro-techno/vitalic-live/


9. ENEA SPRING BREAK SHOWCASE FESTIVAL & CONFERENCE: POZNAŃ

19 kwiecień - 21 kwiecień 2018, Plac Wolności, ul. plac Wolności,


Spring Break Showcase Festival & Conference to impreza, w ramach której koncerty młodych obiecujących zespołów sąsiadują z warsztatami i panelami dla uczestników! Trwające trzy dni wydarzenie ma służyć prezentacji młodych zespołów zarówno publiczności, jak i wpływowym osobom ze środowiska muzycznego. Na największym polskim festiwalu showcase’owym zagrają w tym roku między innymi Krzysztof Zalewski, Alice Merton (autorka przeboju „No Roots”), Rogucki Solo, MNKR (duet Michała Wiraszko i Michała Szturomskiego), Jakubik Solo czy Baranovski. Dodatkowo, w ramach części konferencyjnej odbędą się liczne panele dyskusyjne i konferencje. To pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika muzyki - jeżeli chcecie być na bieżąco z najnowszymi trendami koniecznie odwiedźcie Poznań 19-21 kwietnia.

Więcej informacji: http://spring-break.pl


10. KONCERT W POZNANIU: THE AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW

27 kwiecień 2018, g. 20:00, Hala Widowiskowo-Sportowa Arena, ul. Wyspiańskiego 33,


W 2018 roku The Australian Pink Floyd Show świętować będzie trzydziestolecie swojej przygody z Pink Floyd i właśnie z tej okazji zaprezentuje specjalną trasę koncertową zatytułowaną "Time", podczas której zespół wykonywać będzie utwory z każdego okresu działalności Floydów. Spektakularne show zawierać będzie najnowocześniejsze efekty świetlne i lasery, a także specjalnie zaprojektowane obrazy i animacje wyświetlane na wielkim, okrągłym ekranie oraz olbrzymie, nadmuchiwane postacie. Dziesięcioosobowy zespół znakomitych muzyków i wokalistów zapewni prawdziwe widowisko, które zobaczyć musi nie tylko każdy fan Pink Floyd, ale i każdy fan dobrej muzyki, a widzowie zapamiętają je na długo po tym, jak wybrzmi ostatnia nuta tego niesamowitego show.

Bilety: https://www.ticketpro.pl/muzyka/rock-pop/699555-the-australian-pink-floyd-show-2.html


Wszystkie informacje zawarte we wpisie pochodzą z materiałów promocyjnych organizatorów.#poznań #kwiecień #hostel #nocleg #tanio #targi #motorshow #bieg #botanicznapiątka #spektakl #koncert #erajazzu #springbreak

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square

52°24'32.3"N 16°55'20.8"E

  • Ikona Booking ART Hostel
  • Trip Advisor App Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Partnerzy:

FUN TRAVEL ART
INEA Stadion Poznań
Pizzeria Al Capone
Malta Ski
Teatr Animacji
Termy Maltańskie w Poznaniu
Rogalowe Muzeum
Pyrland Park Linowy
KulTour
Visit Poznan
Przewodnik Poznań
Muchos
Agilito Poznań