Hostel – najlepsza opcja na tani nocleg w centrum

March 2, 2018

Niezależnie od tego czy wybieramy się w podróż służbową, na kilkudniową wycieczkę z rodziną czy na wakacje ze znajomymi – jeżeli jednym z czynników decydujących o rodzaju noclegu jest cena, bardzo często hostel okazuje się najlepszym wyborem. Jednak niskie koszty to nie jedyna zaleta hostelu. W tym wpisie postaramy się pokazać najważniejsze atuty i plusy hosteli.

 

1. Niska cena

 

Wspomniana już wcześniej cena jest jedną z największych przewag hosteli nad innymi formami noclegu. Większość hosteli oferuje miejsce w pokoju w cenie kilkukrotnie mniejszej niż hotele w podobnej lokalizacji. Co więcej, do wyboru jest dużo różnych rodzajów pokoi (od jednoosobowych po grupowe), można więc wybrać opcję, która najlepiej będzie spełniać nasze oczekiwania cenowe i jakościowe. Dodatkowo, za bardzo niewielką opłatą hostele oferują swoim gościom śniadanie lub inne posiłki, co jest dodatkowym plusem i pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć koszty wyjazdu.  

 

2. Dobra lokalizacja

 

Jeżeli zależy Ci na szybkim i bezproblemowym dotarciu do centrum miasta – hostel to najlepsza opcja dla Ciebie. Większość hosteli leży w centrum miast, a dzięki temu blisko najważniejszych punktów turystycznych i biznesowych. Art Hostel leży w promieniu kilometra zarówno od Starego Rynku, wokół którego znajduje się mnóstwo ciekawych restauracji, klubów i barów, jak i Międzynarodowych Targów Poznańskich, które są bardzo częstym celem służbowych podróży. Hostel w samym centrum miasta to gwarancja wygodnego i sprawnego poruszania się po mieście.

 

3. Ciekawi ludzie

 

Możliwość poznania interesujących ludzi z różnych stron świata to jedna z największych zalet hosteli, szczególnie gdy podróżuje się w pojedynkę. W pokojach wieloosobowych można trafić na towarzyszy do rozmów, zabawy czy wspólnego zwiedzania miasta. To także okazja do nawiązania nowych znajomości, które mogą potrwać jeszcze długo po zakończeniu naszych wakacji. W hostelu spotkać możemy kompanów do wspólnego wypadu na miasto, towarzyszy przyszłych podróży, a może nawet miłość swojego życia! Warto być otwartym i uśmiechniętym, wtedy nawet samotny pobyt w

 

hostelu może zmienić się we wspaniałą przygodę.

 

4. Duża różnorodność

 

O kolejnym walorze hostelu wspominaliśmy już przy okazji niskiej ceny, jednak warto powiedzieć na ten temat więcej. Specyfiką hosteli jest duży wybór różnych rodzajów pokoi. Możemy zdecydować się na prywatne pokoje lub wieloosobowe, w zależności od tego czy jedziemy na wycieczkę z dziewczyną i oczekujemy prywatności, czy organizujemy szalony wypad z paczką znajomych, z którymi chcemy dzielić przestrzeń. Każdy gość jest inny i ma inne oczekiwania, a różnorodność oferty hostelu pozwala każdej osobie wybrać najdogodniejszą dla siebie opcje.

 

5. Praktyczne wyposażenie

 

Hostele na podstawie swojego doświadczenia są w stanie określić potrzeby swoich gości i najczęściej starają się wyjść im naprzeciw, oferując różne udogodnienia. Często zdarza się, że gość nawet nie pomyśli, że będzie ich potrzebował! Obojętnie, czy chodzi o wypicie ciepłej kawy przed opuszczeniem hostelu, skorzystanie z przechowalni bagażu, zamykanych na klucz szafek czy też uzyskanie informacji turystycznej albo mapki miasta – w hostelu najczęściej dostaniecie to wszystko i jeszcze więcej. W Art Hostel do dyspozycji gości jest również darmowe Wi-Fi, dzięki czemu będziecie mogli pracować lub wyszukać najciekawsze wydarzenie w danym dniu w Poznaniu.

Please reload

Wyróżnione posty

Noclegowa oferta współpracy z ART Hostelem

March 22, 2016

1/10
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów