Wydarzenia Poznań - maj 2017

May 12, 2017

Pogoda nareszcie zaczęła nas rozpieszczać ! Kolejny miesiąc = kolejny przegląd wydarzeń. 

Co będzie działo się w maju? Zapraszam do przeczytania ! 

 

13.05.2017

 

1) Pokaz Kina Ukraińskiego – Lot Złotej Muszki | Centrum Kultury  Zamek | godz:. 14:30

Nowe kino ukraińskie: Lot złotej muszki, reż. Iwan Krawczyszyn
Pokaz kina ukraińskiego oraz spotkanie z reżyserem

To baśniowa historia opowiedziana przez małą dziewczynkę o chłopięcym imieniu Mykoła, uwielbiającą oglądać filmy tworzone przez niebo. Główna bohaterka opowiada trzy razy w odmienny sposób tę samą historię: jak w jej wsi o mały włos przez byka nie rozpoczęła się trzecia wojna światowa. Świętością dla Mykoły są słowa jej dziadka, z których czerpie mądrość i interpretuje rzeczywistość. Dziewczynka już wie, że nie można kłamać, trzeba być dobrym, a ludzkie życie podobne jest do lotu złotej muszki nad ogniem – tak jaskrawe i krótkie… Ten naiwny dziecięcy świat, rozgrywający się w niezwykłej scenerii ukraińskiej Galicji, zarazi wszystkich optymizmem i wywoła uśmiech na twarzy. Film, którego scenariusz powstał na podstawie opowiadań lwowskiego pisarza Bohdana Wołoszyna, opiera się na trzech elementach wiejskiego życia: lokalnych rozgrywkach piłki nożnej, galicyjskim weselu i pogrzebie. Reżyser, wywodzący się z tamtejszych terenów, pragnął stworzyć film o sobie i dla siebie. Przedstawiony krajobraz Galicji może służyć jako ciekawy przewodnik turystyczny, jednocześnie stanowiąc wdzięczny temat dla badań antropologów, socjologów czy folklorystów.

 

2) Fascynuje Cię Kultura Północy? Uwielbiasz Naturę Skandynawii? | Meskalina | godz: 16:00 

 

Islandia – wyspa aktywnych wulkanów i olbrzymich lodowców, gorących źródeł i tysięcy wodospadów. Miejsce, o którym marzy wielu turystów. Obszar równy jednej trzeciej powierzchni Polski zamieszkany przez niespełna czterysta tysięcy osób.
Berenika i Piotr, autorzy bloga IceStory, osiedlili się na Islandii, aby poznać prawdziwe życie w kraju, który kusi i zachwyca surowym pięknem, ale też wiele wymaga od swoich mieszkańców. Poznają historię i skutki kryzysu finansowego – w 2008 roku dotknął on nie tylko Islandczyków. Penetrują wyspę w poszukiwaniu opuszczonych miejsc. Odwiedzają odizolowany Djúpavík. Kiedyś była to jedna z największych na świecie przetwórni rybnych zatrudniająca setki pracowników, dziś mieszka tam garstka ludzi. Udają się na archipelag Vestmannaeyjar. W 1973 roku wybuch wulkanu Eldfell niemal rozpołowił jedną z jego wysp i zmusił mieszkańców do ewakuacji.

Szepty kamieni ukazują nieznane, nieopisywane w przewodnikach oblicze Islandii. Niczego nie ujmując jej urokowi, dopowiadają niedopowiedziane.

13 maja w sobotę o 16:00 zapraszamy na spotkanie z jednym z autorów książki – Piotrem Mikołajczakiem.

Na spotkaniu istnieje możliwość zakupu książki. Sprzedaż będzie prowadziła Księgarnia Arsenał

 

 

14.05.2017 

 

1) Spacer Badawczy Nad Wartą | KontenerART | godz: 11:00

 


Grupowy spacer brzegiem rzeki Warty w Poznaniu w celu zapoznania się z obecnym krajobrazem tego miejsca. Celem działania jest subiektywne pozyskanie informacji i doświadczenia przyrody terenów nadrzecznych oraz ich aspektów materialnych, społecznych i przestrzennych. Po zakończeniu spaceru, w procesie dzielenia się własnymi spostrzeżeniami będziemy wspólnie rozważać potencjał tego obszaru dla bezpośrednich działań obywatelskich, tu i teraz. Warsztat będzie doskonałą kontynuacją cyklu wykładów „Płynne terytoria”, które wygłoszą Francesco Careri (Stalker, Włochy), Cecylia Malik (Polska), Patricia Carreira (Portugalia), Zuhal Kol and Carlos Zarco Sanz z Openact Studio (Hiszpania) w sobotę 13 maja, w Kontener Art.

 

Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy na: fundacjamadeinart@gmail.com

 

20.05.2017

 

1) Beer & Food Festival | Stadion AZS | godz: 14:00

W drugiej połowie maja nad Poznańskim Stadionem AZS uniesie się zapach chmielu, który zwiastować będzie rozpoczęcie Festiwalu piwa i Street Food – Beer Food Festival.

Będzie to czwarta edycja 3-dniowego święta złocistego trunku, którego głównym założeniem jest szerzenie kultury picia piwa. Smak napojów niszowych marek z niewielkich polskich browarów, uznanych na świecie browarów belgijskich i czeskich z pewnością złamie stereotyp piwa jako pospolitego trunku.
Na tym jednak nie koniec – na Beer Food Festival znaleźć będzie można specjalną strefę wypełnioną po brzegi jedzeniem serwowanym przez najlepszych w Polsce przedstawicieli street foodu! Pojawią się goście z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Trójmiasta, ale także lokalne, poznańskie gwiazdy. Wystawcy zaoferują całe bogactwo ulicznych smaków – od bratwurstów, przez ramen i pulled pork, aż po tradycyjne burgery.

Godziny otwarcia Festiwalu
Piątek 19.05.2017 14.00-24.00
Sobota 20.05.2017 12.00-24.00
Niedziela 21.05.2017 12.00-20.00

 

22.05.2017

 

1) Język Migowy Dla Początkujących – Darmowa Lekcja! | Tandem Pub | godz: 17:17

 

Zapraszamy na naukę podstaw JĘZYKA MIGOWEGO ZA DARMO! Tandem pub wraz z Wielkopolska Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym zaprapraszają szczególnie początkujących, którzy wcześniej nie mieli możliwości uczyć się języka migowego.
Osoby, które kiedyś uczestniczyły w kursach, migowego mogą powtórzyć sobie podstawowe znaki i poznać sympatycznych ludzi w fajnej, luźnej atmosferze :)
Nauczamy alfabetu polskiego języka migowego, znaków przydatnych w pierwszym kontakcie z Głuchymi, przećwiczymy krótkie dialogi w Polskim Języku Migowym.
Zajęcia potrwają ok. 2 godziny. Takie same spotkania z migowym planowane są co miesiąc :)

 

 

Please reload

Wyróżnione posty

Noclegowa oferta współpracy z ART Hostelem

March 22, 2016

1/10
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów