Ciekawe miejsca - BRAMA POZNANIA

November 30, 2016

Ten wpis rozpocznie całkiem nową serię na naszym blogu. Ile razy zastanawialiście się co robić w wolnym czasie? Kolejne piwo i impreza Was nie przekonuje ? Stary Rynek jest Wam znany? 


Raz w miesiącu znajdziecie tutaj opisy najciekawszych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić. 

 

Dziś przeniesiemy się w podróż do BRAMY POZNANIA. Zastanawiacie się co to takiego ? 

 

"Zlokalizowana w najstarszej części miasta, nad rzeką Cybiną, w sąsiedztwie katedralnej wyspy, zajmuje specjalnie zaprojektowany kompleks obiektów: modernistyczny budynek główny i zrewitalizowaną Śluzę Katedralną (pozostałość umocnień na Ostrowie zachowaną z czasów pruskiego panowania), które łączy przerzucona nad rzeką kładka. Budynek główny przecina charakterystyczna szczelina, która kieruje wzrok zwiedzającego na najstarszą w Polsce katedrę."

 

Brama Poznania to pierwsze w Poznaniu muzeum interaktywne, które łączy opowieść o dziejach katedralnej wyspy, rozwoju miasta Poznań oraz początków Państwa Polskiego, wspólnoty której kolebką jest Ostrów Tumski.

W szczególności pokazywana jest tu rola, jaką wyspa odegrała w czasach kształtowania się państwa polskiego w kontekście europejskim. Przeszłość ukazana jest przez pryzmat sukcesu, osiąganego mimo niejednokrotnie trudnych okoliczności, oraz skuteczności działania wspólnoty związanej z poznańską wyspą, wspólnoty budującej własną teraźniejszość i przyszłość.

 

 GODZINY OTWARCIA:

wtorek – piątek 9.00 – 18.00
sobota – niedziela 10.00 – 19.00
poniedziałek – nieczynne

 

CENNIK: 

 Wystarczająco zaciekawieni ? Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: 

http://bramapoznania.pl/

 

 

Please reload

Wyróżnione posty

Noclegowa oferta współpracy z ART Hostelem

March 22, 2016

1/10
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów