Wydarzenia Poznań - wrzesień 2016

Wrzesień oznacza rozpoczęcie szkoły dla uczniów, ale także końcówkę wakacji dla studentów.

Co dzieje się pod koniec tego miesiąca ? Koniecznie przeczytajcie, bo Poznań jak zawsze nie zawodzi !

23.09.2016

1) "Ostatnia rodzina" Przedpremierowo w Muzie | Muza (Kino) ul. Św. Marcin 30 | bilety : 12-18 zł

Jeśli jesteś fanem Zdzisława Beksińskiego, ten film to 'must see' . To dramatyczna saga rodziny Beksińskich. Film opowiada historię artysty, jego żony Zofii oraz syna - popularnego dziennikarza muzycznego i tłumacza filmowego Tomasza Beksińskiego, w okresie 1977-2005.

2) Poznański Festiwal Kryminału Granda | Nowa Gazownia ul. Ewangelicka 1 |

Druga edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda nadchodzi ! W tym roku tematem przewodnim jest : zazdrość, chciwość i zdrada. Gości Festiwalu prowadzić będzie 25 pisarzy – zarówno mistrzowie polskiego kryminału, jak i wschodzące pisarskie gwiazdy. Wspierać ich będą specjaliści m.in. z zakresu kryminalistyki, archeologii, szpiegostwa czy historii sztuki. W programie GRANDY nie zabraknie aktywności przygotowanych zarówno dla dorosłych (niektóre wydarzenia skierowane są tylko do odbiorców powyżej 18 roku życia), jak i dla dzieci. Pełen program GRANDY znajduje się na stronie festiwal-granda.pl

24.09.2016

1) Warsztaty – Ręczne Barwienie Tkanin, Shibori, Tie-Dye | KontenerART ul. Ewangelicka | wstęp : 80 zł

Każdy z uczestników warsztatów, pod kierunkiem prowadzących, nauczy się w praktyce ręcznego farbowania tkanin, będzie mógł wykonać płótno 1 na 1,6 metra techniką shibori. Shibori jest ponad tysiącletnią tradycyjną japońską sztuką ręcznego wiązania i barwienia tkanin.

Zajęcia podzielone będą na dwie części. Podczas pierwszej części, która potrwa około 3h, warsztatowicze otrzymają niezbędne materiały i po wprowadzeniu oraz opisie techniki (składanie, wiązanie, barwienie) wykonają swoje prace, które pod koniec zajęć zabezpieczymy folią i streczem.

Część druga odbędzie się kolejnego dnia. Czas ten poświęcimy na wypłukanie, odwinięcie, obszycie, prezentację i dokumentację fotograficzną prac. Czas trwania warsztatów może się zmienić w zależności od ilości zainteresowanych.

Uwaga: Na warsztaty obowiązują zapisy – idalowzyl@gmail.com

2) III Wildecki Bieg Śniadaniowy | godz. 10:00

Pięciokilometrowa trasa przebiegać będzie przez Park Jana Pawła II oraz wokół pobliskich ogródków działkowych.

Śniadanie przygotuje Restauracja SPOT. przy współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami.

Bieg poprzedzony zostanie wspólną rozgrzewką.

W tym roku poprowadzimy dodatkowo 400 metrową trase dla 50 dzieci.

Trasa: 5 km dla dorosłych; 400 m dla dzieci

Zapisy trasa

5 km: [KLIK]

400 m: [KLIK]

26.09.2016

1) Dobrze Migamy -) | Dobra Kawiarnia ul. Nowowiejskiego 15 | godz. 17:00 | wstęp : free

Ciekawa alternatywa na spędzenie wolnego, poniedziałkowego popołudnia.

Będzie to dobra okazja by nauczyć się alfabetu języka migowego, znaków przydatnych w kawiarni i w pierwszym kontakcie z osobami głuchymi.Przećwiczymy krótkie dialogi w Polskim Języku Migowym. Wspomnimy o kulturze Głuchych oraz mitach związanych z tym językiem.

2) Kolumbia – Spotkanie Podróżnicze w Tandemie | Tandem Pub ul. Gwarna 9| godz. 19:00

Spotkanie rzut beretem od naszego hostelu ! Monika opowie o Kolumbii i tamtejszym karnawale.

Tak Monika pisze o swojej podróży: „Kiedy wylatywałam do nieznanej, oddalonej o tysiące kilometrów Kolumbii, nie wiedząc zbytnio, co mnie czeka, mając przed sobą tylko białą kartę, czułam, że mój brzuch jest pralką, w której obawy wirują na przemian z ekscytacją.

Kiedy wróciłam do Polski… Czym prędzej wyleciałam z powrotem do Kolumbii. Kolumbia to kraj pełen emocji, hałasu, kontrastów, kolorów i tańca, w którym, nie szukając daleko, można też wyciszyć się i poczuć bardzo malutkim w obliczu wielkości natury. Jeżeli macie ochotę posłuchać o urzekających miejscach tego kraju, kulturze jego mieszkańców oraz ich codziennym życiu, które płynie nieśpiesznie, natomiast przez coroczny karnawał zostaje obrócone o 180 stopni, serdecznie Was wszystkich zapraszam.”

28.09.2016

1) Manhattan Short 2016 | Kino Rialto ul. Dąbrowskiego 38 | godz. 19:00 | wstęp: 15-18 zł

Czas na powrót największego festiwalu filmowego do Poznania.

Manhattan Short prezentuje zestaw 10 filmów krótkometrażowych wybranych spośród 844 zgłoszonych produkcji z 52 krajów.

Filmy będą wyświetlane w oryginalnej wersji językowej z napisami w j. angielskim.

Program:

THE TUNNEL, reż. Andre Øvredal, Norwegia 2016, 12,5 min. Rodzina powracająca samochodem z wakacji utknęła w korku, który może położyć kres ich podróży. Sugestywna wizja zatłoczonej przyszłości.

BRAVOMAN, reż. Evelina Barsegian, Rosja 2016, 18,5 min. Praca Andrew polega na wywoływaniu emocji wśród publiczności podczas spektakli. Zajęcie to zmienia go w cynika, aż do momentu, kiedy spotyka pewną kobietę. Jak się okazuje prawdziwi aktorzy niekoniecznie są na scenie, ale wśród widowni.

KAPUTT, reż. Volker Schlecht i Alexander Lahl, Niemcy 2016, 7 min. Animacja dokumentalna pokazująca warunki życia w Hoheneck, głównego więzienia dla kobiet w NRD.

ELLA GETS A PROMOTION?, reż. Richard Diaz i Mike Pusateri, USA 2016, 9 min. Ella, utalentowana i lojalna pracownica w końcu otrzymuje awans, na który zasługuje. Ale czy na pewno? Zabawne spojrzenie na dwulicowe zachowania w dzisiejszej, korporacyjnej Ameryce.

HOLD ON, reż. Charlotte Scott-Wilson, Holandia 2016, 20 min. Młoda, utalentowana wiolonczelistka zaczyna odczuwać tremę, odkąd podczas ważnego koncertu pękła struna w jej instrumencie.

OVERTIME, reż. Craig D. Foster, Australia 2015, 9 min. Piątkowy, późny wieczór. Ralph chce wyjść z biura, jednak jego szef nie pozwala mu na to. Nic strasznego, prawda? Sęk w tym, że dziś jest pełnia Księżyca a Ralph jest wilkołakiem.

CAROUSEL, reż. Kal Weber, Wielka Brytania 2016, 6 min. Starszy mężczyzna przekazuje zgromadzoną mądrość nastolatkowi, który zaskakująco na to reaguje.

GORILLA, reż. Tibo Pinsard, Francja 2016, 14 min. Hollywood, rok 1952. Henry Corso wciela się w postać gorilli w filmach przygodowych oraz horrorach. W filmie Jungle Jenna, musi wzbudzić strach głównej aktorki zagubionej w sztucznej dżungli. Jednak straszenie kobiety, której pragnie będzie dla Henry’ego szczególnie trudne.

I AM A PENCIL, reż. Joe D’Arcy, Australia 2015, 5,5 min. Gwiazdą tego animowanego filmu jest wolność wypowiedzi, zaś inspiracją marsze protestacyjne, które odbyły się 11 stycznia 2015 w odpowiedzi na masakrę w redakcji Charlie Hebdo w Paryżu.

THE LAST JOURNEY OF THE ENIGMATIC PAUL W.R, reż. Romain Quirot, Francja 2015, 12,5 min. Jedyna nadzieja ludzkości na zbawienie leży w rękach enigmatycznego Paula WR, najlepszego astronauty swoich czasów. Na kilka godzin przed rozpoczęciem misji, Paul znika w tajemniczych okolicznościach.

Łączny czas: 114 min.

Co miesiąc pojawia się u nas wpis o wydarzeniach w Poznaniu. Wniosek jest jeden - tutaj zawsze coś się dzieje i nie ma czasu na nudę ! Zapraszamy do Poznania oraz do ART Hostel !

#poznańwydarzeniakulturafestiwalewpoznaniu #wydarzeniawpoznaniu #poznańwydarzenia #festiwalpoznań #festiwalewpoznaniu #kinowpoznaniu #wrzesień2016 #wydarzeniawrzesień2016 #wydarzeniawPoznaniuwrzesień2016

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square

52°24'32.3"N 16°55'20.8"E

  • Ikona Booking ART Hostel
  • Trip Advisor App Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Partnerzy:

FUN TRAVEL ART
INEA Stadion Poznań
Pizzeria Al Capone
Malta Ski
Teatr Animacji
Termy Maltańskie w Poznaniu
Rogalowe Muzeum
Pyrland Park Linowy
KulTour
Visit Poznan
Przewodnik Poznań
Muchos
Agilito Poznań