Przegląd najciekawszych wydarzeń w Poznaniu w marcu!

Luty już prawie dobiega końca, ale życie kulturalne w naszym mieście nigdy się kończy, dlatego sprawdźcie swoje plany na marzec, bo WARTO!


Poznańskie Zające


=> The Neighbourhood 3.03 (czwartek) - Eskulap Akademickie Centrum Kultury ul. Przybyszewskiego 39 - kalifornijskie klimaty rockowego brzmienia połączone z R&B i Hip-Hopem. Pięciu młodych i utalentowanych muzyków, znanych w Polsce z singli " Sweater Weather" i "Afraid", będzie promowało nowy album "Wiped Out!". Dobrej energii na pewno nie zabraknie! Bilety 110 zł.


=> Kuba Badach - Tribute to Andrzej Zaucha 5.03 (sobota) - Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1 - wyjątkowy koncert specjalnie dla Pań. Znany z grupy Poluzjanci, Kuba Badach wykona utwory legendy polskiej sceny muzycznej Andrzeja Zauchy. Cudowny, klimatyczny wieczór. Panie mogą również zabrać Panów! Bilety od 59 zł.


=> Maria Peszek 5.03 (sobota) - MP2 - Hala nr 2, MTP, ul. Głogowska 14 - znana z mocnych tekstów artystka przyjeżdża do Poznania by promować swój najnowszy album KARABIN, który zwraca uwagę na wolność człowieka, nienawiść i prawo do inności. Do tego bardzo oryginalne brzmienia, to wszystko sprawi, że wieczór będzie na pewno udany! Wybierzecie się? Bilety od 59 zł.


=> Kaziuk Wileński 4.03-6.03 ( piątek - niedziela) - coroczna impreza organizowana przez Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej na cześć odbywającego się od 400 lat jarmarku odpustowego św. Kazimierza w Wilnie. Od piątku w mieście i okolicach będą odbywać się liczne wystawy i koncerty, natomiast zwięczeniem uroczystości będzie Koncert Kiermasz Kaziukowy w niedziele na poznańskim Starym Rynku. Szczegółowy program znajdziecie tutaj, warto skorzystać!

Kaziuk po poznańsku


=> Piotr Rogucki 6.03 (niedziela) - Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 - lider zespołu Coma, promuje swój kolejny solowy album "J.P. Śliwa", który składa się z trzech elementów - płyty z utoworami, tekstu dramatycznego i nietypowej grafiki. Wszystko w nawiązaniu do "rozgrywek między bohaterami z pokolenia JP2 czy Generacji Nic, puste i pełne goryczy spekulacje na temat własnej kondycji, kondycji kultury i współczesnego społeczeństwa." Nie pożałujecie. Bilety od 60 zł.


=> Występ kabaretowy Zenona Laskowika 7.03 (poniedziałek) - Teatr Muzyczny ul. Niezłomnych 1e - kolejna dawka śmiechu w programie kabaretowym "Będą zmiany...". Nieszczędzący sarkazmu politycznego Laskowik wraca z nowym programem. Gotowi na ból brzucha? Bilety od 70 zł.


=> Złote przeboje: Maryla Rodowicz i Helena Vondrackova 8.03 (wtorek) - Hala Arena, ul. Wyspiańskiego 33 - wieloletnia przyjaźń obu artystek estradowych tym razem pozwoliła stworzyć program, w którym Panie zaprezentują się nie tylko w duecie ale również solo. Prawdziwie kobiecy koncert na Dzień Kobiet, podczas którego usłyszycie takie hity jak: Malowany dzbanku, Vzdaleny hlas, Kolorowe jarmarki, Niech żyje bal, Małgośka itp. Musicie to usłyszeć! Bilety od 55 zł.


Plakata koncertu Maryli Rodowicz i Heleny Vondrackovej


=> Spektakl Kobieta Pierwotna 8.03 (wtorek) - Kino Teatr Apollo, ul. Franciszka Ratajczaka 18 - spektakl grany od 2009, niejednokrotnie wyróżniony, którego twarzą jest Hanna Śleszyńska. To opowieść o kobiecie XXI wieku, która oprócz dobrej zabawy i podrywu, szuka prawdziwego zwązku z silnym mężczyzną. "Seks, alkohol, problemy z facetami? Nie ma dla niej tematów zakazanych." Uczy i bawi do łez! Przekonajcie się sami. Bilety od 75 zł.


=> Spektakl Między Łóżkami 11.03 (piątek) - Kino Teatr Apollo, ul. Franciszka Ratajczaka 18 - komedia pomyłek, gorących uczuć i długo skrywanych pragnień, a w roli głównej pięciu wspaniałych aktorów w pietnastu kreacjach - Katarzyna Skrzynecka/Joanna Kurowska, Artur Barciś, Radosław Pazura, Katarzyna Ankudowicz, Lesław Żurek/ Paweł Domagała/Robert Majewski. Nie przegapcie! Bilety od 100 zł.


Plakat spektaklu "Między łóżkami"


=> Dawid Podsiadło 11.03 (piątek) - MP2 - Hala nr 2, MTP, ul. Głogowska 14 - najwiekszy talent ostatnich kilku lat polskiej sceny myzcznej, wraca z nowym albumem "Annoyance And Disappointment", który w dwa miesiące po premierze stał się platynowy. Cudowna barwa głosu zanurzona we wspaniałej muzyce, a do tego wrażliwa na odbiorce treść.Nie może Was tam zabraknąć! Bilety 69 zł.


=> Kortez 13.03 (sobota) - Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82 - debiutujący na scenie artysta wraz z zespołem będzie promował wiosenną trasę koncertową, albumem "Bumerang". Kortez jest muzykiem różnorodnym od bluesmana, songwritera, po wokaliste popowego, od pierwszych dźwięków przyciąga szczerością i prostotą, stąd zapewne takie rzesze fanów na jego koncertach. Wpadajcie! Bilety od 55 zł.


=> Warsztaty malowania zajęcy 12.03-13.03 lub 19.03-20.03 (piątek-sobota) - Stary Browar, ul. Półwiejska 42 - zające stały się już tradycją Poznania w okresie wielkanocnym, dlatego prócz ich podziwiania lub sprawienia sobie takiego przyjaciela na własność, można odbyć kurs, po którym malowanie wielkanocnego zająca będzie niesamowitą frajdą. Przekonajcie się sami! Warsztaty są bezpatne zapisy w Punktach Informacyjnych SB od 28.02.


=> Spektakl Single po japońsku 18.03 ( piątek ) - Kino Teatr Apollo, ul. Franciszka Ratajczaka 18 - premierowy występ w Poznaniu, przedstawiający historię czterech singli pracujących w wielkiej korporacji, której właścicielem staje się Japończyk. Od tej pory nic nie będzie już takie samo. W rolach głównych Anna Mucha, Katarzyna Maciąg, Lesław Żurek i Wojciech Medyński. Sprawdźcie to! Bilety 105 zł.


=> Pokaz iluzji mistrza magii Marcina Muszyńskiego 20.03 (niedziela) - Sala Ziemi, MTP, ul. Głogowska 14 - jedyny taki w Polsce Magic Show, przenoszący widzów do sfery magii, iluzji i snu, wykraczającej poza granicę ludzkiego umysłu i poznania! Dacie się porwać? Bilety od 60 zł.


=> Mecz Polska-Serbia 23.03 (środa) - INEA Stadion, ul. Bułgarska 17 - tym razem reprezentacja Polski w piłce nożnej podejmie towarzysko drużyne Serbii na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Emocji na pewno nie zabraknie, dlatego bądź i wspieraj naszych! Bilety od 80 zł.

Reprezentacja Polski


=> Robert Kasprzycki 30.03 (środa) - Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 - sam pisze, komponuje i występuję. Artysta przyjeżdża do Poznania z płytą "Cztery", singiel której przez wiele tygodni był hitem listy przebojów radiowe trójki! Będzię bardzo romantycznie, macie ochotę? Bilety od 35 zł.


=> Motor Show 31.03-03.04 (czwartek-poniedziałek) - MTP, ul. Głogowska 14 - największe targi motoryzacyjne w Polsce, dla fanów ostre jazdy! Program znajdziecie tutaj. Nie może Was zabrakanąć!

Targi Motor Show

Podrzucamy też linka do Teatru Animacji, w którym regularnie pojawiają się nowe cuda oraz na Maltę, gdzie mimo panującej aury, zima nie zwalnia!

Kto jeszcze szuka sposobu na nudę w miesiącu marcu, ma uż rozwiązanie. A my w Art Hostelu, jak zwykle po niezwykłych wrażeniach gwarantujemy komfortowy nocleg i pyszny posiłek. Czekamy na Was w Poznaniu :)

#kultura #marzecwPoznaniu #odziejesięwmieście

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square

52°24'32.3"N 16°55'20.8"E

  • Ikona Booking ART Hostel
  • Trip Advisor App Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Partnerzy:

FUN TRAVEL ART
INEA Stadion Poznań
Pizzeria Al Capone
Malta Ski
Teatr Animacji
Termy Maltańskie w Poznaniu
Rogalowe Muzeum
Pyrland Park Linowy
KulTour
Visit Poznan
Przewodnik Poznań
Muchos
Agilito Poznań